I zima má svůj půvab

Údolí Alpbachu

V lyžařské oblasti Alpbachtal čeká na příznivce sjezdového lyžování pestrá směsice různorodých lyžařských terénů. Na volnostylaře, kteří jezdí nejraději mimo vyznačené sjezdovky, tu čekají nejen 3 ideální sjezdové tratě, ale také spousta příležitostí na tratích spadajících pod areál Inneralpbach.

Z nejvyššího bodu skiareálu Alpbachtal, vrcholové stanice lanové dráhy Hornlift 2000, se naskýtá fascinující výhled na nedaleké vrcholky údolí Alpbachu, Zilleru a Rofanu. Od zimy 2012/2013 je areál propojen kabinkou s Wildschönauským údolím, čímž vznikl velký lyžařský areál s názvem Ski Juwel. Délka všech tratí v oblasti činí téměř 150 km a k přepravě lyžařů vzhůru na sjezdovky tu funguje téměř 50 lanovek.

V Alpbachtalu je samozřejmě pamatováno i na nejmenší lyžaře. Na Hornbodenu, v Reith im Alpbachtal a v Inneralpbachu jsou cvičné louky, speciálně připravené pro ty nejmenší. Jezdí tu pohyblivé koberce a dětské lyžařské vleky, které těm nejmenším usnadní jejich první sjezdařské obloučky. To je důvod, proč je oblast v okolí Alpbachtalu velmi oblíbená u rodin s malými dětmi.

Na své si zde přijdou i vyznavači běžeckého lyžování. K dispozici je tu pro ně skoro 30 km udržovaných stop jak pro klasiku, tak pro bruslařský styl. Běžecké stopy se táhnou jak podél údolí, tak i přes hřebeny. Je pouze otázkou osobních preferencí, jakou trasu zvolí a na kolik si troufá.

Stejně dobré jsou zde podmínky i pro zimní procházky a výstupy. Krásná krajina i horské hřebeny doslova okouzlí. Často vyhledávanou činností jsou místní výšlapy na sněžnicích, s jejichž pomocí je možné se přes zasněžená prostranství dostat k dobře ukrytým místům, odkud je úžasný výhled na blízké vrcholky hor a okolní krajinu. Velmi populární jsou též noční tůry s pochodněmi.

Do nedaleké oblasti Wildschönau patří obce Niederau, Oberau, Auffach a Thierbach. Vzhledem ke své poloze zaručují dobré sněhové podmínky po celou zimu, od prosince až do dubna. K pobytu mohou turisté využít jak kapacity apartmánových domů, tak i cenově dražší hotely se 4 a více hvězdičkami kvality se stravováním. Velmi příjemní místní lidé bývají častým důvodem, proč se do Alpbachtalu návštěvníci často vracejí každý rok.