I zima má svůj půvab

Bad Kleinkirchheim

Lázeňské město Bad Kleinkirchheim v Korutanech svým návštěvníkům poskytují nejen dostatek sněhu, ale hlavně dobře fungující infrastrukturu pro alpské lyžování.

V Bad Kleinkirchheimu čeká na lyžaře geologicky nejstarší pohoří v Evropě, nádherná příroda a bohatá fauna. Dostatek sněhu, slunce, sjezdové tratě všech obtížností a především termální bazény jsou hlavním rysem tohoto regionu. Na návštěvníky dále čekají rozmanité možnosti noclehu, stopy pro běžce na lyžích, značené trasy pro pěší turistiku a dráhy pro jízdu na sáňkách.

Pro náročnou klientelu zde byl postaven lázeňský komplex Römerbad (Římské lázně), náležející ke špičce toho, co mohou místní wellness zařízení poskytnout. Mezi další známé místní termální lázně náleží též lázně svaté Kateřiny.

Lyžařská oblast Bad Kleinkirchheim nabízí svým návštěvníkům vedle wellness a lázní též stovky kilometrů sjezdovek od mírně pokročilých až po ty pro zdatné lyžaře. Celý region je sice koncipován v poklidném duchu, jak už lázně bývají, ale přesto se tu nacházejí i dvě tratě Světového poháru. Jedna z nich je pojmenována po rakouské sjezdařské legendě Franzu Klammerovi. Vedle lanovek a běžkařských tratí zde na rekreanty čeká i pestré AprésSki.

Na snowboardery v Kleinkirchheimu též nezapomínají. Byl tu pro ně vybudován snowboarderland a half-pipe, boardercrossovou dráhou a další atrakce. Pro děti tu je v provozu dětský lyžařský areál.

Své si v lázeňském okolí najdou i běžci na lyžích, jež mohou brázdit sousedství po celé řadě tras s úchvatným výhledem na okolní vrcholky hor.

Bad Kleinkirchheim je správnou volbou i pro kulinářské znalce, neboť dokonce i po této stránce je lázeňské městečko vyhlášené. Za návštěvu bezpochyby stojí některá z místních restaurací, kde mají hosté možnost ochutnat regionální pochoutky.