I zima má svůj půvab

Katschberg

Vydat se na lyžování do lyžařské oblasti Katschberg zahrnuje lyžování na svazích v nadmořských výškách od 1.600 do 2.200 metrů. Středisko se nachází na hranici spolkových zemí Salcbursko a Korutay. Okolí obce Katschberghöhe je ideálním místem jak pro nadšené lyžaře, tak romantiky vyhledávající krásnou přírodu, stejně jako pro turisty hledající pohodu a klid.

Do této rekreační oblasti se turisté v průběhu své dovolené obvykle rádi vracejí. Nekonečný list možností vyžití, které oblast Aineck / Tschaneck poskytuje, svědčí o pestrosti a různorodosti střediska. Snowboarding, sjezdové lyžování, severský způsob lyžování, lyžování za umělého osvětlení, jízda na sních, snowtubing, jízda na saních tažených koňmi, jízda na bruslích, túry na sněžnicích. To vše jsou činnosti, které mohou turisté v Katschbergu zažít a výčet jimi rozhodně nekončí.

Dopravu sjezdařů na svahy zprostředkovává 16 v nedávné době vybudovaných lanovek a vleků, které zajišťují plynulou dopravu osob. Zdejší lyžařsky propojené hory Aineck a Tschaneck, spolu s dalšími vrcholy Fanningberg a Grosseck – Speiereck, tvoří rozlehlý skiareál Oberlungau, kde platí jeden jednotný lyžařský pas.

Středisko Katschberg disponuje celkem 70 kilometrů jak jednoduchých modrých sjezdovek, tak náročných sjezdovek posazených vysoko v horách. Denně tu povrch sjezdovek stahují 2 desítky moderních sněžných roleb.

Okolí Katschbergu může dále nabídnout přes 25 kilometrů udržovaných zimních turistických tras, při jejichž využití je možné dokonale dopřát místní malebné zimní okolí. Do hůře přístupných míst s hlubokým sněhem jsou organizovány pochody na sněžnicích s průvodcem.

Příznivci běžeckého lyžování zase uvítají bezmála 50 kilometrů dobře udržovaných stop pro běžecké lyžování. Ve výšce okolo 1.700 metrů se dokonce nachází 16 kilometrová běžecká trasa pro ty zdatnější.

Pro ty nejmenší je v Katschbergu připravena sáňkařská dráha Gamskogelhütte – Katschberg s délkou 1,5 kilometru. A dospělí jim nemusejí závidět, neboť každé úterý a sobotu je pořádáno noční sáňkování, při kterém si i oni mohou užít spousty legrace. Sáně je pochopitelně možné vypůjčit na místě.

Rodiče bezpochyby potěší dětský svět „Katschi´s Kinderwelt“, kde se nachází dětský vlek.

Unavený lyžař, který by chtěl po namáhavém dni trochu zregenerovat, může zajít do plaveckého bazénu v blízké oblasti Lungau či využít wellness centrum v Mariapfarru.