I zima má svůj půvab

Ledovec Stubai

Rakouské údolí Stubai, na jehož konci se nachází Stubaiský ledovec, leží asi 40 km na jih od známého tyrolského města Innsbruck. Území, které ledovec zabírá během zimy dělá úctyhodných 12 kilometrů čtverečních a tím pádem jde o nejrozsáhlejší lyžařskou oblast ze všech rakouských skiareálů. Příznivci sjezdového lyžování si tu mohou užívat svou oblíbenou činnost po celý rok.

Ve vztahu ke složení přírodního sněhu na ledovci se v areálu nacházejí vždy výtečně upravené sjezdovky. Lyžaři tu mají k dispozici 50 kilometrů lehkých tratí, 35 km červených tratí a dokonce i několik málo kilometrů technicky obtížných tratí, jež v žádném případě neurazí ani ty nejnáročnější lyžaře a snowboardisty.

Pro boardery zde byl navíc vybudován funpark s s moderními atrakcemi, zdatní jezdci se mohou těšit na 2 závodní sjezdovky a na soutěživé sjezdaře tu je přichystána trať s měřením rychlosti.

I běžkaři si na Stubaii přijdou na své. Přímo na ledovci je běžcům po celou sezónu k dispozici 4,5 km dlouhý běžecký okruh. Ideální sněhové podmínky zde čekají jak na vyznavače sjezdového lyžování a snowboardingu, tak na běžce, od začátku října do června.

Lahůdkou pro nadšené freeridery je místních 20 kilometrů červených neupravovaných svahů, na kterých se dá prožít adrenalinová jízda v závějích čerstvě napadaného sněhu.

Začátečníci, vyhledávající spíše lehké tratě, zamíří s největší pravděpodobností na {sjezdovky|svahy|terény{ jako jsou Schaufelschuss, Eisjochferner a Gamsgartner.

Zdatnější a zkušenější jezdci pak míří přímo na ledovec, ze kterého se dolů vine lyžařská lahůdka v podobě desetikilometrového sjezdu Wilde Grube.

O bezproblémovou dopravu sportovců na svahy se ve Stubaiském areálu stará 24 moderních vleků, které je přepraví ještě několik desítek metrů nad kótu 3.000 metrů nad mořem.