I zima má svůj půvab

Údolí Brand

Lyžařská oblast v Brandnertalu se řadí spíše mezi menší či středně rozsáhlé lyžařské oblasti v Rakousku. Leží na hranici mezi Rakouskem, Švýcarskem a Lichtenštejnskem a je tvořeno dvěma menšími středisky Bürserberg a Brand.

Alpského lyžování si v Brandnertalu mohou návštěvníci užívat na necelých 55 kilometrech sjezdových tratí. Modrých jednoduchých tratí je něco málo přes 20 kilometrů, 30 kilometrů tvoří středně obtížné sjezdovky a pouze 3 kilometry se řadí mezi nejtěžší, černě značené svahy.

O pohodlnou dopravu návštěvníků vzhůru na svahy se stará 14 vesměs nově vybudovaných lanovek a vleků. Obě obce, Bürserberg i Brand, se nalézají něco přes 1.5 kilometru vysoko nad mořskou hladinou a jsou vzájemně propojené soustava vleků. Vzhledem k nadmořské výšce 1.050 až 2.000 metrů, ve které se místní sjezdové tratě nalézají, mají sjezdaři téměř 100% záruku skvělé sněhové pokrývky během celé sezóny, která v Brandnertalu trvá od prosince do konce dubna.

Zdejší rozdělení lyžařských terénů dle obtížnosti bude vyhovovat hlavně lyžařským začátečníkům, rodinám s dětmi a mírně pokročilým lyžařům. Ani příznivci snowboardingu v Brandnertalu nebudou o nic ochuzeni. Nedávno zde byl postaven nový fun-park, ve kterém si mohou vyzkoušet četné překážkové trasy a skoky.

Ani milovníci běžeckého lyžování se v Brandnertalu nebudou nudit, čeká tu na ně asi 35 kilometrů běžeckých tras. Pro příznivce turistiky je v blízkosti obce udržováno téměř 50 km značených turistických cest.

V Brandnertalu dbají místní více na kvalitu než na kvantitu. A právě proto sem rádi opakovaně směřují lyžaři hledající klid a odpočinek. U lanovek se nikdy netvoří dlouhé fronty a návštěvníci Brandnertalu si tak mohou užívat působivý pohled na panoramatickou krajinu bez zdlouhavého čekání.

V Brandnertalu se nachází několik vyhlášených lyžařských škol, které se zaměřují na malé začínající lyžaře již od 4 let věku. Ani o zábavu mimo sjezdové tratě tu není nouze a na turisty zde čeká 5 kilometrů dlouhá sáňkařská dráha, pravidelné noční lyžování, bruslení, curling nebo projížďky na saních.

Po celém dni na svazích lyžaři jistě ocení zdejší mnohé horské restaurace, wellness zařízení a pro teenagery tu je i diskotéka.