I zima má svůj půvab

Lyžařská oblast Dachstein / West

Region Dachstein West, rozkládající se směrem na severozápad od Dachsteinského ledovce, patří mezi nejrozsáhlejší lyžařské oblasti Horního Rakouska (Oberösterreich). Vzhledem ke své pozici nedaleko Dachsteinského ledovce zde panují velmi příznivé a především stabilní sněhové podmínky. Návštěvníci si tu tak mohou užívat místních sjezdovek od konce listopadu až do jara.

Celý region tvoří celkem 7 obcí, k nejdůležitějším náleží Gosau, Russbach a Annaberg. Tato tři střediska jsou také vzájemně propojena lanovkami a celá oblast může zájemcům o lyžování nabídnout na 120 km kvalitně upravených a zasněžovaných sjezdovek.

Vzhledem k poměrně mírným svahům je region Dachstein / West jako stvořený především pro středně a méně zkušené sjezdaře, rekreační lyžování a rodiny s dětmi. Právě pro děti jsou zde připraveny dětské školičky se školenými instruktory.

Region však skýtá velmi dobré podmínky i pro zkušenější jezdce, jako jsou poměrně prudké a těžké sjezdovky či tratě pro carvingový styl jízdy.

Městečko Gosau je spojené s vrcholy Hornspitz a Zwieselalm. Nejlepší sněhové podmínky jsou, díky jeho severozápadní orientaci, na Russbachu. Zde se též nachází velký funpark pro vyznavače snowboardingu a agresivní jezdce. Okolí Krippensteinu je naproti tomu mezi lyžaři známé jako nejlepší míto pro volnou jízdu v Rakousku.

Lyžování je samozřejmě možné v celé oblasti na jediný pas. Poznávacím znamením Dachstein West jsou široké, červeně značené tratě, které se táhnou v mnoha případech hustými lesy. Ve vyšších polohách jsou otevřené stráně, které nabízí nádherný rozhled po okolí a krajinu.

Vedle jízdy na lyžích a provozování jiných zimních sportů nabízí oblast i kulturní zážitky. Hojně je v této oblasti navštěvováno středověké městečko Hallstatt, kde se nachází též jezero se stejným jménem, nebo císařské lázně Bad Ischl.

Údolí Lammertal, dlouhé 43 km, se nachází na druhém konci regionu Dachstein / West a spadají sem městečka Annaberg, Abtenau a St. Martin.