I zima má svůj půvab

Rakouský Semmering

Rakouské městečko Semmering získalo název „kolébka zimních sportů“ po právu. Zdejší dominanta jménem Stuhleck s výškou 1.782 metrů se údajně stala prvním vrcholem, který byl už koncem 19. století pokořen na primitivních lyžích.

Značným plusem lyžařského střediska Semmering je jednoduchá dostupnost z České Republiky. Už po několika hodinkách strávených v autě se dá ocitnout v krásné zimní krajině, kde se dá prožít pohodová zimní dovolená a kde se pořádají dokonce závody v rámci poháru na FIS sjezdovkách. Četná moderní sněhová děla se v případě potřeby postarají o výborný stav sněhu a zaručují dlouhou sezonu.

Své dovednosti si v Semmeringu mohou sjezdaři pilovat na červených, modrých i černých sjezdových tratích. A dokonce i carvingoví nadšenci a snowboardeři si zde přijdou na své.

Na sjezdovky dovezou příznivce bílého sportu komfortní 4 až 6-ti sedačky, jež jsou vybaveny i stříškou pro případ nepříznivého počasí. Po absolvování cesty sedačkou si mohou lyžaři užívat na 24 kilometrech dlouhých, senzačně připravených svahů. Nechybí tu ani půjčovny lyží a školy lyžování.

Díky velké četnosti lehkých sjezdů si okolí Semmeringu oblíbily rodiny s malými začínajícími lyžaři. V jejich případě je pak lichá obava, že by se v této oblasti jejich děti měly nudit.

Ve středisku Spital am Semmering je k zábavě udržováno kluziště, curlingové dráhy, krytá hala na tenis a dva kryté plavecké bazény. Ke spokojenosti malých návštěvníků přispívá i velká sáňkařská dráha a populární dráha na snowtubing, na které si lze prodloužit den plný zimních radovánek. Je totiž plná tunelů a magických světelných efektů, v noci je uměle osvětlena a zaskočí skutečně mimořádným zážitkem nejen děti, ale i jejich dospělý doprovod.

Rodiče bezesporu přivítají fakt, že jejich děti mohou využívat i bezplatný vlek ve formě kouzelného koberce, jehož délka činí celých 54 metrů.

Jako každé správné zimní středisko, i Semmering láká po náročném dni venku k odpočinku v některé pohostinné horské chatě. Návštěvníci Semmeringu též rádi chodí na 30 metrovou vyhlídku Hirschenkogel, kde je možné se za dobré viditelnosti kochat úžasným pohledem na Alpy.