I zima má svůj půvab

Lyžování v Loferu

Lyžařské středisko Lofer je známé alpské rekreační středisko s s dlouhou tradicí, chutnou kuchyní a nadstandardní kvalitou poskytovaných ubytovacích služeb.

V Loferu a v obcích okolo stojí řada pensionů, hotelů a apartmánovách domů. Do Loferu přijíždějí všichni ti, kdož chtějí prožít zimní dovolenou v rakouských Alpách. Mnozí tvrdí, že loferská lyžařská střediska nabízejí jedno z nejpůsobivějších rakouských lyžování.

Vesnička Lofer leží v Salcbursku a řadí se do rekreačního regionu Saalachtal. Leží v nadmořské výšce 626 metrů nad mořem. Dominantou Loferu je impozantní štít Loferer Steinberg (2513 m.n.m.), který se šplhá vzhůru přímo nad vesnicí.

Lofer obklopují horská pásma Loferer Gebirge a Reither Gebirge, ze severu sem zasahuje výběžek Chiemgauerských Alp a ze západu Pass Strub. Centrem městečka protéká řeka Saalach.

Středisko Lofer ovšem není jen oblast specializovaná na zimu! Je ideálním místem též pro dovolenou v Alpách v průběhu léta. Turistika, jízda na kole okouzlující přírodou nebo dny strávené u čisté vody dodají energii na dny následující.

Cestovatele dále jistě potěší blízkost turisticky vyhledávaných míst jako jsou alpská metropole Salzburg, středisko Zell am See, Berchtesgaden v Německu nebo proslavený Kitzbühel.